iVolta
menu-bars

MENU

Waluta:

Baza wiedzy - F.A.Q.

Strona w budowie...
F.A.QSystemy Alarmowe SSWINJaki typ barier wybrać d...

Jaki typ barier wybrać do ochrony obwodowej obiektu, gdzie lepiej stosować bariery mikrofalowe, a gdzie bariery podczerwieni?

Głównym parametrem różniącym bariery mikrofalowe od barier podczerwieni jest ich odborność na zakłócenia i fałszywe alarmy. W barierach mikrofalowych poprzez regulację można wyeliminować wykrywanie małych obiektów np. poniżej określonej objętości lub wagi dzięki czemu są one zdecydowanie bardziej odporne na zakłócenia typu liście, mgła, kurz, małe zwierzęta. Bariera podczerwieni jest prostym elementem detekcyjnym działającym na zasadzie "0 - 1" - odbiornik widzi nadajnik - nie ma alarmu, odbiornik nie widzi nadajnika - jest alarm. Dodatkowo zaletą barier mikrofalowych jest to, że pracują one objętościowo, czyli że wiązka obserwacyjna jest elipsoidą a nie linią prostą jak w barierze podczerwieni.
 Ilustruje to poniższy rysunek:

 

Z powyższych powodów bariery mikrofalowe warto stosować zawsze na terenie podmokłym (gdzie często występują mgły), w pobliżu drzew oraz wszędzie tam gdzie jest ryzyko, że intruz ominie liniową wiązkę bariery podczerwieni.

Powrót do listy kategorii